Fotowoltaika dla rolnictwa

FOTOWOLTAIKA DLA ROLNICTWA

Modernizacja i automatyzacja gospodarstw rolnych niesie za sobą wyższe koszty związane z zakupem energii elektrycznej, sięgające nawet 20% kosztów ponoszonych przez gospodarstwo rolne. Dzięki zastosowaniu w gospodarstwie rolnym instalacji fotowoltaicznych masz możliwość stosowania nowoczesnych technologii w swoim gospodarstwie, bez zastanawiania się, jak bardzo wzrosną koszty energii.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy rolnik ponoszący nakłady na modernizację i unowocześnienie budynków, czy urządzeń wykorzystywanych w produkcji roślinnej i hodowli zwierzęcej ma możliwość skorzystania z ulgi inwestycyjnej i obniżyć podatek . Z ulgi możesz skorzystać po zakończeniu inwestycji - możesz odliczyć od należnego podatku rolnego nawet 25% nakładów inwestycyjnych.

Koszt budowy instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym może zostać obniżony dzięki skorzystaniu z funduszy europejskich i dofinansowań krajowych. Nasi doradcy na bieżąco monitorują dostępne dofinansowania w 2020 roku i pomogą Ci z nich skorzystać - przygotują wniosek wraz z projektem technicznym oraz załatwią inne niezbędne formalności. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej jest czasem premiowane dodatkowymi punktami podczas oceny wniosków dotacyjnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wykonujemy instalacje zarówno na dachach budynków oraz wolnostojące (na gruncie działki) - w zależności od możliwości.
Przygotowujemy wstępną ekspertyzę i analizę techniczno-ekonomiczną, ponieważ nie u każdego opłaca się i jest możliwość założenia instalacji - dzięki współpracy z nami masz pewność, że Twoja inwestycja jest słuszna.

Wykorzystujemy panele oraz podzespoły najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy zaoferować Ci wieloletnią gwarancję na podzespoły wykorzystane w instalacji. Kładziemy ogromny nacisk, aby montowane przez nas komponenty nie tylko były niezawodne i wysokiej sprawności w momencie montażu, ale również "trzymały parametry" i gwarantowały wysokość produktywność po 25 latach eksploatacji - na co nasi producenci dają gwarancję (25 letnia gwarancja sprawności liniowej). Nasi doświadczeni pracownicy pomogą Ci na każdym etapie realizacji inwestycji - także w kwestiach związanych z uzyskaniem dofinansowania, czy skorzystania z ulg podatkowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji także po zakończeniu inwestycji.

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ DLA ROLNICTWA?
8 POWODÓW DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W FOTOWOLTAIKĘ

Niezależność od wzrostu cen energii

Niskie koszty eksploatacji

Bezpieczeństwo energetyczne

Obniżenie kosztów funkcjonowania gospodarstwa


Wykorzystanie niezagospodarowanych powierzchni


Obniżenie podatku rolnego


Dokonywanie odpisów amortyzacyjnych


Czyste powietrze i dbałość o środowisko

JAK PRACUJEMY ?

01. Nasz inżynier umówi się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie oraz sprawdzi możliwości techniczne Twojego obiektu.

02. Na postawie pomiarów technicznych na obiekcie i Twoich prognoz zużycia energii przygotujemy wstępną wycenę.

03. Następnie dobierzemy taką moc instalacji, aby produkcja Twojego własnego prądu ze słońca była najefektywniejsza, a Twoja inwestycja zwróciła się jak najszybciej i zarabiała dla Ciebie.

04. Jeśli nie masz wolnych środków na sfinansowanie inwestycji albo masz inne ważne wydatki - nic straconego – pomożemy Ci przygotować wnioski o finansowanie na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się z nami
Panel fotowoltaika