Fotowoltaika dla domu

FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

Czy fotowoltaika dla domu się opłaca? Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną? To pytania, z którymi najczęściej się spotykamy. Dzięki instalacjom od Fotowoltaika Silesia już wkrótce możesz zacząć samodzielną produkcję energii i zyskać niezależność energetyczną.

Oferujemy sprawdzone rozwiązania w wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej dla domów jednorodzinnych oraz w zabudowie szeregowej. Wykonujemy instalacje zarówno na dachach budynków oraz wolnostojące (na gruncie działki) - w zależności od możliwości.
Przygotowujemy wstępną ekspertyzę i analizę techniczno-ekonomiczną, ponieważ nie u każdego opłaca się i jest możliwość założenia instalacji - dzięki współpracy z nami masz pewność, że Twoja inwestycja jest słuszna i ekonomicznie uzasadniona.

Wykorzystujemy panele oraz podzespoły najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy zaoferować Ci wieloletnią gwarancję na podzespoły wykorzystane w instalacji. Kładziemy ogromny nacisk, aby montowane przez nas komponenty nie tylko były niezawodne i wysokiej sprawności w momencie montażu, ale również "trzymały parametry" i gwarantowały wysokość produktywność po 25 latach eksploatacji - na co nasi producenci dają gwarancję (25 letnia gwarancja sprawności liniowej). Nasi doświadczeni pracownicy pomogą Ci na każdym etapie realizacji inwestycji - także w kwestiach związanych z uzyskaniem dofinansowania, czy skorzystania z ulg podatkowych. Jesteśmy do Twojej dyspozycji także po zakończeniu inwestycji.

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ DLA DOMU? 8 POWODÓW DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W FOTOWOLTAIKĘ

Niezależność od wzrostu cen energii

Niskie koszty eksploatacji

Bezpieczeństwo energetyczne

Oszczędność w okresie 25 lat

Szybki zwrot inwestycji


Wzrost wartości nieruchomości

Czyste powietrze i dbałość o środowisko

Możliwość monitorowania zużycia i produkcji energii

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DLA DOMU JEDNORODZINNEGO

Ile paneli fotowoltaicznych będzie potrzebne dla Twojego domu? Wielkość instalacji zależna jest od kilku elementów. Przede wszystkim istotny jest roczne zużycie energii w danym gospodarstwie domowym. Dodatkowo dobierając wielkość instalacji PV, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar dachu, jego kąt nachylenia, stopień zacienienia i kierunek, w którym skierowany jest dach.

Koszt instalacji dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych zależy od kilku czynników: jakość wykorzystanych elementów, moc instalacji, lokalizacja instalacji, koszty montażu. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt instalacji jest potrzebna moc, a więc ilość paneli które zostaną wykorzystane. W zależności od tego czy zdecydują się Państwo na produkty standardowe, czy klasy premium koszt instalacji może się znacząco różnić. Dodatkowo, na cenę wpływ ma także lokalizacji instalacji – czy jest ona mocowana na dachu czy na gruncie.

Panele fotowoltaiczne

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika wykorzystuje promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Ogniwa fotowoltaiczne przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dzięki temu uzyskujemy prąd stały, który za pomocą falownika przekształcany jest w prąd zmienny.

JAK PRACUJEMY ?

01. Nasz inżynier umówi się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie oraz sprawdzi możliwości techniczne Twojego obiektu.

02. Na postawie pomiarów technicznych na obiekcie i Twoich prognoz zużycia energii przygotujemy wstępną wycenę.

03. Następnie dobierzemy taką moc instalacji, aby produkcja Twojego własnego prądu ze słońca była najefektywniejsza, a Twoja inwestycja zwróciła się jak najszybciej i zarabiała dla Ciebie.

04. Jeśli nie masz wolnych środków na sfinansowanie inwestycji albo masz inne ważne wydatki - nic straconego – pomożemy Ci przygotować wnioski o finansowanie na preferencyjnych warunkach.

Skontaktuj się z nami
Panel fotowoltaika