Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dofinansowanie do fotowoltaiki pomoże obniżyć Ci koszty utworzenia instalacji. Możesz skorzystać z dofinansowania z programów rządowych i regionalnych. Nasi specjaliści pomogą Ci wypełnić wnioski i przeprowadzą Cię przez proces uzyskania dofinansowania. Możesz także skorzystać z ulgi podatkowej oraz preferencyjnych kredytów.

Skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź ile możesz zaoszczędzić.

RZĄDOWY PROGRAM "MÓJ PRĄD"

Możesz ubiegać się o dofinansowanie z programu "Mój Prąd" dla instalacji o mocy do 10 kWp. W ramach programu możesz uzyskać dofinansowanie do 5000 zł. Program "Mój Prąd" realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Moc instalacji dla jakiej możesz ubiegać się o dofinansowanie: od 2kW do 10kWp (typowe rozwiązania dla domów jednorodzinnych).

Pamiętaj: Projekt musi być zakończony w momencie składania wniosku Dofinansowanie nie obejmuje rozbudowy istniejącej instalacji i starszej niż 24 miesiące.

Dofinansowanie można łączyć z ulgą podatkową, nie można go natomiast łączyć z Programem Priorytetowym "Czyste Powietrze".

Program "Mój Prąd" jest zaplanowany na lata 2019 - 2025, aktualnie trwa II nabór wniosków, który zakończy się 18.12.2020 r. lub w momencie wyczerpania alokacji - 1 mld zł.
NIE ZWLEKAJ! ILOŚĆ ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA PROGRAM JEST OGRANICZONA. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Panel fotowoltaika

Dofinansowanie do fotwoltaiki

PROGRAMY REGIONALNE - DOTACJE ŚLĄSK

Wiele gmin i powiatów w całej Polsce, także na Śląsku, oferuje różnego typu dotacje i dofinansowania do stworzenia instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych, a także przedsiębiorstw, a także spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Fotowoltaika Silesia na bieżąco monitoruje jakie programy dotacyjne oferowane są w gminach. Skontaktuj się z nami - powiemy Ci, czy możesz skorzystać z dodatkowego dofinansowania ze swojej gminy .

Dofinansowanie do fotowoltaiki

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Kwota odliczenia sięga do 53 000 zł!

Ulga podatkowa (pomniejszenie podstawy opodatkowania) z tytułu wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną przysługuje wszystkim podatnikom podatku dochodowego (bez względu na formę rozliczenia).

Odliczeniu podlegają wydatki zarówno na panele fotowoltaiczne z osprzętem jak również montaż instalacji fotowoltaicznej.

Z ulgi możesz skorzystać również jeśli otrzymałeś dotację z programu „Mój prąd”. Koszt instalacji zostaje wówczas pomniejszony o kwotę dotacji.

PREFERENCYJNE KREDYTY

Jeśli nie mają Państwo środków na instalację paneli fotowoltaicznych mogą Państwo skorzystać z atrakcyjnych kredytu na fotowoltaikę. Jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z firmą Fotowoltaika Silesia - nasi doradcy pomogą Państwu wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytów na realizację inwestycji ekologicznych dostępną na rynku dopasowaną do Państwa potrzeb. Współpracujemy z bankami oferującymi najlepsze oferty kredytów na instalacje fotowoltaiczne, w tym z Bankiem Ochrony Środowiska, czy Credit Agricole - RSSO na poziomie 5,60 - 5,89%.
Jeśli chcą Państwo poznać szczegóły dotyczące kredytu - oprocentowanie, czy okres kredytowania - zapraszamy do kontaktu.
Preferencyjne kredyty nie wykluczają innych form dofinansowania.

Sprawdź czy fotowoltaika się opłaca!
Zamów bezpłatną wycenę i dowiedz się ile kosztuje fotowoltaika!